5 Luboński Bieg Niepodległości

5 Luboński Bieg Niepodległości – 11.11.2015 r.

Piąty bieg czyli pierwszy mały jubileusz.  Ta edycja była w pewnym sensie podsumowaniem  pierwszego etapu  historii imprezy.
Po dwóch latach przerwy start biegu powrócił na ulicę Wojska Polskiego- dzięki temu udało nam się zyskać „dodatkowe metry” do trasy i uniknąć pechowej „agrafki” w okolicach 7 km. Mamy nadzieję, że była to finalna poprawka i trasa w tej formie pozostanie na lata.
Zapisy na bieg rozpoczęły  się  11 września o godz. 20:00- 1500 pakietów rozeszło się w rekordowe  15 godzin i 49 min 🙂
Nowe aspekty tej edycji to: wprowadzenie stref czasowych na starcie, zajęcy prowadzących grupy biegaczy na określony czas,  większe premie finansowe dla zwycięzców biegu oraz lepsze nagrody w konkursie Mistrz Kibicowania. Uczestnicy na metę wbiegali po czerwonym dywanie 🙂
Nie zapominając o szczególnym wymiarze 11 listopada, Honorowym starterem biegu został Major Ludwik Misiek- podczas II Wojny Światowej kapral Armii Krajowej, dowódca drużyny plutonu Kedywu.
Bieg ukończyło 1591 osób. Szymon Kulka wynikiem 30:17 odniósł zwycięstwo wśród mężczyzn, poprawiając przy tym rekord trasy. Monika Stefanowicz potwierdziła ponownie prymat wśród kobiet zwyciężając drugi raz z rzędu ( czas 34:51. )        Konkurs na najlepszą strefę kibica wygrała tym razem Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Adama Wodziczki
Autor tekstu: A. C.
Autorzy zdjęć:  Firma FotoMTB.pl