3 Luboński Bieg Niepodległości

3 Luboński Bieg Niepodległości – 11.11.2013 r.

Trzeci bieg był niewątpliwie największym skokiem rozwojowym. Bieg ukończyło 1120 uczestników – taka frekwencja to już trochę inna „liga” organizacyjna oraz duże wyzwanie. Nie było by to możliwe gdyby nie wsparcie nowych sponsorów i partnerów biegu.
Sponsorem głównym imprezy została firma LUVENA S.A . Bieg został także projektem współfinansowanym z budżetu Miasta Luboń. Sponsorem technicznym został sklep „Świat Biegacza” z Poznania.

Na pakiet startowy składała się koszulka techniczna oraz napój izotoniczny. Podczas tej edycji debiutował lokalny specjał -rogale świętomarcińskie dla uczestników na mecie. Z racji dużej ilości startujących biuro zawodów funkcjonowało już dzień przed biegiem na hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Wraz ze wzrostem frekwencji podnosił się także poziom zawodników startujących w Luboniu. Paweł Tarasiuk z nowym rekordem trasy (32:17) zwyciężył wśród Panów, a Karolina Górna wygrała rywalizację pań z również rekordowym rezultatem (36:18).

Autor tekstu: A. C.
Autor zdjęć: Radosław Matuszak – dziękujemy za zgodę na udostępnienie.
Film z biegu autorstwa Tomasza Nowackiego- dziękujemy za zgodę na udostępnienie.