Ponad 500 osób na liście startowej!

W miniony czwartek 24 sierpnia ruszyły zapisy do 7. edycji Lubońskiego Biegu Niepodległości. Impreza na dystansie 10km, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości, tj. w piątek 11 listopada 2017 roku, a start nastąpi o godzinie 11:11 z ulicy Wojska Polskiego, na wysokości hali LOSiR w Luboniu.

W ramach tegorocznej edycji imprezy po raz pierwszy rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 10 kilometrów.

Dziś po 5 dniach od rozpoczęcia zapisów na liście startowej mamy już ponad 500 nazwisk, a z każdą godziną lista się wydłuża.

W tegorocznej imprezie zaplanowany jest start 1500 biegaczy, a wpisowe do przez pierwszy miesiąc trwania zapisów, wynosi 44 zł w (dla osób powyżej 60 roku życia 15zł). W tej cenie każdy uczestnik oprócz numeru startowego otrzyma pakiet startowy zawierający:

  • odlewany  medal za ukończenie biegu,
  • rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej,
  • posiłek regeneracyjny po biegu
  • flagę Polski

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. Natomiast rok temu 1060 uczestników (wśród nich Natalia Madaj – złota medalistka olimpijska w wioślarstwie) zameldowało się na mecie. Najszybciej z trasą zeszłorocznej edycji uporali się Błażej Brzeziński, który 10 kilometrowy dystans ukończył z czasem: 31:37 oraz Aleksandra Brzezińska, która ukończyła bieg w czasie 36:32.

W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka
i Lubonianin, oraz biegacz i biegaczka z flagą, a wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 15 kategoriach wiekowych.  Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych na najszybszych zawodników czekają bony na zakup sprzętu sportowego.

Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica..

Konwencja Biegu Niepodległości nie zamyka się tylko w ramach imprezy sportowej, dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w wielu dodatkowych atrakcjach przygotowanych specjalnie na ten dzień.

Sponsorem głównym imprezy jest firma LUVENA S.A. Impreza jest współfinansowana z budżetu Urzędu Miasta Luboń.121011180

 

Zobacz również