Impreza przeniesiona na 2022 rok.


Drodzy Biegacze,

podjęliśmy niełatwą decyzję o przeniesieniu 10 edycji Lubońskiego Biegu Niepodległości im. ppłk Ludwika Misieka na 2022 rok. Ze względu na brak długoterminowych wytycznych dotyczących przeprowadzenia biegu ulicznego dla ponad tysiąca biegaczy oraz imprez masowych w dobie pandemii COVID-19, nie mamy innego wyjścia. Musimy pamiętać, że Dzień Niepodległości świętujemy późną jesienią, a co przyniesie ten czas na dziś ciężko przewidzieć.
Do przeprowadzenie imprezy potrzebujemy, szeregu pozytywnych  opinii  dotyczących projektu organizacji ruchu, planu zabezpieczenia zawodów czy wykorzystania dróg w sposób szczególny (np. w 2019 roku musieliśmy uzyskać zatwierdzenia z ponad 10 instytucji). Przed pandemią pierwsze pisma składaliśmy już na wiosnę, przeważnie  na początku maja. To proces czasochłonny oraz kosztowny, a w obecnej sytuacji trudno przygotować się na to jakie przepisy będą istniały w przyszłości.

            Mimo wszystko, patrzymy z optymizmem na przyszły rok i liczymy,  że 11 listopada 2022 roku  o godz. 11:11 po 3 latach przerwy,  spotkamy się ponownie razem na kolejnej edycji biegu.  Zależy nam by dziesiąta jubileuszowa edycja była dla Was równie niezapomnianym przeżyciem. I chcemy po raz kolejny poczuć ten moment, gdy stajemy ramię w ramię,  do hymnu Polski oraz do wspólnego startu.

Adam Chudzicki
Organizator Biegu


                                                                                  


  


                                                                                   

Zobacz również